Miről szól egy cégtörténeti lézer show?

Miről szólhat egy céges bulin egy cégtörténeti lézer show? Egy céges jubileumi műsor nagyszerű lehetőség arra, hogy bemutassátok a vállalat történetét, értékeit és eredményeit a munkatársaknak és az esemény résztvevőinek. Íme néhány ötlet és tipp a cégtörténeti műsor megírásához:

  1. Az alapítás és a kezdetek: Mesélj a cégalapítás történetéről, ki volt az alapító, mi volt az eredeti cél, és hogyan kezdődött az egész. A cég tevékenységei, fontosabb gyártmányai/szolgáltatásai is bemutatásra kerülhetnek a műsor során.
  2. Kiemelkedő pillanatok: Emelj ki néhány kulcsfontosságú eseményt és mérföldkövet a cég történetéből, például az első nagy megrendelést, a sikeres termékbevezetést vagy a jelentős fejlődéseket, díjakat, újabb piacok, értékesítési területek meghódítását, 3D animációban termékek megjelenítésére, fontosabb épületek megrajzolására is mód van a lézerrel.
  3. Személyes történetek: Ne csak a céges eredményekről beszélj, hanem mutass be olyan munkatársakat vagy vezetőket, akiknek fontos szerepük volt a vállalat fejlődésében, az ő portréjuk is megjeleníthető lézerrel.
  4. Üzenetek és jövőbeli tervek: megjeleníthetőek céges értékekek és üzeneteket, megoszthatjuk a jövőbeli terveket és célkitűzéseket. A műsor színesíthető ledes táncosokkal, színpadi szikrajettel, egyéb látvány effektekkel.
  5. A jubeliumi évszám megjelenítése a fináléban különleges fényjátékkal nagyszerűen emeli az esemény ünnepi hangulatát és megemlékezik a több éves közös munkáról. A műsor végén lehetőség van jókívánságok, célok, logók megjelnítésére akár 3D-s lézer animációban.


Március 15-ei multimédia lézer show

A kovid után Karcag város méltó módon ünnepelte meg az 1848-as szabadságharc emlékét, március 15-t. Karcag is érintett volt anno a szabadságharcban, itt száltt meg Kossuth 1948 januárjában, és 75 lovasból valamint 15 gyalogosból álló csapat csatlakozott a szabadságharchoz. Az önrendelkezés és szabadság iránti vágy ma is töretlen a magyarokban. Ennek emlékére öt lézerrrel multimédiás lézer show-t komponáltunk a város számára zenével, hangjátékokkal, grafikával a Fényszínházzal közreműködve.

Karcag város főterén

A magyar szabadságharc március 15-ei lézershow-ja nagyszerű lehetőség arra, hogy emlékezzünk és megünnepeljük a magyar nép küzdelmeit és gazdag történelmét. Egy ilyen lézershow tematikája számos fontos elemet jeleníthet meg, amelyekkel érdemes megemlékezni és ünnepelni ezen a különleges napon. Íme ahogyan felépült műsor szerkezete:

  1. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékeinél fókuszáltunk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc főbb eseményeire, mint például a Nemzeti Dal előadására, a forradalmi kiáltvány kihirdetésére és a szabadságharcosok hősi küzdelmeire, magukra a harcosokra és hős irodalmárokra: Kossuth, Damjanich, Petőfi, Jókai, és társaik.
  2. Az összetartozás és az egység ünneplése: A lézershow keretein belül a zenével emeltük ki a magyar nép összetartozását és egységét, amely az 1848-49-es forradalom idején és az azt követő évszázadokban is erőt adott.
  3. A szabadság és az önrendelkezés ünneplése: a műsorban megemlékeztünk a szabadság és az önrendelkezés értékéről, amelyekért az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei küzdöttek.
  4. A kultúra és az identitás : a lézergrafikákkal nemzeti lobogó, a kokárda, az Országház, és más nemzeti szimbólumaik szerepeltetek a műsorban.
  5. A fináléban a lézershowban megünnepeltük a jövőbe vetett reményt,az örökséget: a szabadság eszményét és e melletti elköteleződést, amely az 1848-49-es forradalom és szabadságharc öröksége révén folytatódik, bemutattuk Karcag város ehhez kapcsolódó szobrait, épületeit.

Ezen témák forgatókönyvbe írásával, csodálatos timeline-on időzített lézeres fényjátékkal egy lenyűgöző és felemelő lézershow-t hoztunk létre, amely méltó megemlékezése és ünneplése a magyar szabadságharc és az 1848-49-es forradalmának. Örömmel és büszkeségel készítettük ezt a műsort és más városokba is szívesen elvisszük, aktualizáljuk. :)

Mire való a céges rendezvényen a multimédia lézer show?

Céges logó megjelenjtés

Az egyedi műsor összeállítása céges rendezvényre izgalmas és kreatív feladat lehet! Néhány gondolat, hogy miről szólhat egy céges lézer show?

  1. Célkitűzések meghatározása: Kérdezd meg magadtól, hogy mi a célja a rendezvénynek. Mit szeretnél elérni vele? Egy bizonyos üzenet átadása, a résztvevők szórakoztatása, közös célok megfogalmazása,csapatépítés, stb.?
  2. Célközönség megértése: Ismerd meg a rendezvény résztvevőit. Kik lesznek jelen? Milyen érdeklődési körökkel rendelkeznek? Ezek az információk segíthetnek abban, hogy olyan műsort állíts össze, amely szórakoztató és érdekes számukra. Más egy partnertalálkozó célja ahol egy bizonyos terméket/vagy szolgáltatást szeretnénk promotálni és más egy céges belső rendezvény. Ez lehet akár családi nap, akár karácsonyi céges buli, stb.
  3. Koncepció kialakítása: Gondolj egy olyan koncepcióra, amely összhangban van a céges kultúrával és üzenetével. Érdemes összegyűjteni a fontos megjelenítendő elemeket: céges logókat, üzeneteket, a bemutatandó termék vagy szolgáltatás leírását, stb. A műsor ívét jól adja meg egy finom bevezetés, a mondanivaló kifejtése röviden és látványosan, valamint a finálé ahol akár a célok/kívánságok is megfogalmazódhatnak. Egy jubileumi céges rendezvényen bemutatható akár a cég története,a fináléban pedig az aktuális évszám megünneplése. Egy forgatókönyv írásával a műsor könnyen átláthatóvá és egyeztethetővé válik.
  4. Részletek kidolgozása: Írj részletesen minden egyes fontos műsor elemet amit be szeretnél mutatni vagy tevékenységet, beleértve az előadók nevét, a témát, az időtartamot és az esetleges speciális igényeket.
  5. Próbák és finomhangolás: A műsor kidolgozásához és megírásához idő kell. A zene megvágása, a logók, animációk megszerkesztése időigényes feladatok. A lézer műsorokat nem szükséges próbán látogatni, digitális látványtervvel előzetesen számítógépen megtekinthető a műsor, de természetesen az nem ugyanazt az élményt adja, viszont a részletek finomhangolására tökéletes. Az aznapi próba rendszerint elegendő, a technikai igényeket pedig a műsor kidolgozása elején érdemes egyeztetni, hogy minden megvalósítható legyen.
  6. Kivitelezés: érdemes tervezni a telepítés és a próba idejével, a többi előadó és egyéb technikai igények egyeztetésével. Az előadói tevékenység mindig csapatmunka, ezért fontos kölcsönösen informálni a technikusokat és előadókat, hogy egymás munkáját gördülékenyen tudják támogatni. Egy jó szervezés már fél siker egy rendezvényen.

Ezek az alapvető lépések segíthetnek abban, hogy sikeres és emlékezetes műsort állíts össze a céges rendezvényre. Ha konkrétabb segítségre van szükséged, keress minket minél előbb!